Jakiej marki laptopy psują się najrzadziej (teoretycznie)

Każdy chciałby aby wybrany osobisty laptop trafił do serwisu jak najpóźniej, a najlepiej w ogóle. Każde urządzenie nie działa jednak wiecznie i laptopy psują się jak każde inne urządzenie używane na co dzień. Firma Rescuecom zajamująca się naprawą laptopów w Stanach Zjednoczonych przygotowała raport który producent robi najmniej awaryjne notebooki. Wyniki są zaskakujące.

Na pierwszym miejscu uplasował się Samsung który produkuje statystycznie najbardziej niezawodne laptopy. Uzyskał niemal 65% lepszy wynik od drugiego Lenovo. Ostatnie miejsce na podjum zajmuje tajwański Asus. Zaskakująco nisko na czwartym miejscu znajduje się Apple. Jeszcze niżej uplasowały się Dell i Sony na siódmym i ósmym miejscu. Najbardziej awaryjne okazały się laptopy Acera.

  

Patrząc na tabelę z wynikami warto zwrócić uwagę na dane o udziale procentowym urządzeń poszczególnych producentów w ryku oraz w naprawach serwisu Rescuecom nie tylko na ostatnią kolumnę z wynikiem.

Laptopy lidera zestawienia - Samsunga - były naprawiane bardzo rzadko, możliwe właśnie dlatego, że firma ta sprzedaje bardzo mało urządzeń w Stanach Zjednoczonych. Raport pokazuje porównanie awaryjności laptopów o podobnej popularności, nie należy traktować go jako wyroczni.

Notebooki Samsunga psuły się o wiele rzadziej niż Sony (obie firmy mają około 1% udziału w rynku). HP ma bardziej niezawodne urządzenia od Della. Zdecydowanie gorzej od Lenovo wypadł Acer, a Toshiba nieznacznie gorzej od Asusa.