Laptop nowy czy używany…? Oto jest pytanie

Zakup laptopa nowego bądź używanego uzależniamy zazwyczaj od kilku czynników. W przypadku laptopa nowego jest to przede wszystkim cena a kolejne to: gwarancja udzielana przez producenta, faktura VAT a innym po prostu zależy na nowym, pachnących plastikiem laptopie.

Jedni kierują się gazetkowymi promocjami, inni przeszukują Internet a jeszcze inni idą do małych punktów sklepowo-serwisowych gdzie pracują specjaliści znający się na rzeczy i na pewno pomogą dobrać odpowiedni komputer do naszych potrzeb.

Często kupując nowego laptopa płacimy za nowość, a za tę samą cenę, ba czasem nawet niższą możemy kupić zadawalający nas używany laptop. Kupując nowego notebooka liczymy na jego bezawaryjność. Nie łudźmy się. Każdy sprzęt może się zepsuć. Zarówno nowy jak i używany.

Z zakupem laptopa używanego jest jak z zakupem używanego samochodu czy mieszkania z drugiej ręki. Wystarczy kupić w sprawdzonym i wiarygodnym miejscu a na pewno nie zaryzykujemy tylko zyskamy.

Często ze względu na ograniczone środki finansowe, musimy wybiera między jakością wykonania a parametrami. Po co wybierać solidnie wykonany plastikowy laptop jak możemy kupić trwałego używanego notebooka w metalowej obudowie, który wiele wytrzyma?

Wielu z nas chce kupić sobie domowego laptopa, który będzie służył nam do przeglądania Internetu, sprawdzania poczty czy drobnych prac biurowych. Na takich laptopach możemy zaoszczędzić najwięcej. Nawet 500-800 zł! A w zamian dostajemy notebooka z dobrym procesorem, matową matrycą w dobrym stanie technicznym i wizualnym.

Wyobraźmy sobie nowego laptopa za 800 zł. Kiepsko. Słabe parametry, błyszcząca matryca, kiepski procesor. A używany to już co innego. Pojawiają się możliwości. Szczególnie jeśli ma to być pierwszy komputer naszego dziecka.

Decyzja zapadła. Kupujemy używanego laptopa, no i kolejne pytanie: gdzie? Można na allegro, można w sklepach internetowych ale najlepiej najpierw zrobić lokalne rozeznanie. Tam masz gwarancję, że sprzęt jest sprawdzony, wyczyszczony a co najważniejsze z legalnego źródła. Często osoby kupujące nowy lub lepszy używany laptop zostawiają stary w rozliczenie. Warto zapytać w lokalnym sklepie lub serwisie komputerowym w którym prowadzona jest naprawa i sprzedaż laptopów. Jeśli nie mają na miejscu to albo polecą miejsce gdzie kupić taki sprzęt albo go zamówią dla klienta.

Kupując w takim punkcie, klient nie jest pozostawiony sam sobie. Na każdy sprzęt udzielana jest kilkumiesięczna gwarancja oraz wystawiona zostaje faktura VAT. Klient może liczyć na pomoc i wsparcie serwisowe.

Wybór używanych laptopach jest równie duży jak nowych, więc sprzedający nie ma problemu z dopasowaniem sprzętu do potrzeb klienta. Ważne, żeby klient wiedział czego chce i do czego ma mu służyć laptop.

Podsumowując: wybór należy do każdego z nas.